Pravidlá správneho zaobchádzania s činčilou

Správne držanie činčily

Pri manipulácii s činčilami je vhodné osvojiť si zopár zásad, majúc na zreteli špecifiká tohto druhu zvierat. Pri prenášaní na rukách je nutné zviera zafixovať spôsobom, ktorý mu znemožní vyskočiť a spôsobiť sebe, či iným zranenie.

Bezpečné uchopenie je pod bruchom, s jej súčasným pridržiavaním druhou rukou na chrbte. Nikdy by sme zviera nemali zdržať za chvost, pri jej pokuse o útek by sme jej mohli spôsobiť vážne zranenia. Uchopenie zvieraťa za kožu na zátylku sa taktiež neodporúča. Nielenže je pre zvieratá bolestivé, poškodili by sme mu na zátylku srsť.

Pred manipuláciou so zvieraťom by o nás malo vedieť, prekvapenia im spôsobujú stres, aj kľudné zviera môže reagovať nevypočítateľne. Zviera potrebuje dostatok spánku bez vplyvov, ktoré by ho mohli vyrušovať. Vyrušovanie počas odpočinku mu môže privodiť poruchy správania. Okrem vynikajúceho sluchu má činčila aj veľmi dobrý čuch. Pre zviera je obťažujúci pach z cigariet, vôňa parfému, mydla, alebo pachy iných zvierat, jeho reakcia na ne môže byť neobvyklá.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 24 Priemer: 3.2]
Posledné komentáre
  1. Lydia

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *