Kde kúpiť činčilu?

Mláďa činčily

Chov činčíl sa u nás ešte donedávna spájal s veľkochovom pre potreby kožušinárskeho priemyslu. Tento nepochybne zaujímavý hlodavec je známy svojim vysokokvalitným a atraktívnym kožúškom. Keď v ňom objavila spoločníka aj širšia verejnosť, začal sa rozvíjať chov činčíl aj pre krásu a potešenie.

V minulosti sa dali domestifikované činčily kúpiť v špecializovanom obchode so zvieratami, alebo od chovateľa prostredníctvom inzercie v dennej tlači. V súčasnej dobe internetu je možné zakúpiť zviera z pohodlia domova – prostredníctvom online inzertných portálov. Na internete je veľké množstvo všeobecných inzercií, na ktorých sa okrem zvierat predáva všetko – od detských hračiek až po nehnuteľnosti, alebo je možné vyhľadať špecializovanú inzerciu zvierat, ktorú navštevujú chovatelia s úmyslom predať svoje prírastky.

Jednou z tematických inzercií zvierat je aj portál ZOO burza. Okrem rozsiahlej kategórie hlodavcov zahŕňajúcej okrem činčíl aj škrečky, morské prasiatka, myši, potkany, no na svoje si tu prídu aj chovatelia psov, mačiek, koní, vtáctva, exotických a hospodárskych zvierat. Využívanie portálu návštevníkmi je bezplatné, nevyžaduje sa ani registrácia. Ak sa napriek tomu rozhodnete bezplatne zaregistrovať, registrácia vám umožní využívať rozšírené možnosti portálu a vkladať príspevky na chovateľské diskusné fórum.

Ak hľadáte zvieratá na internete, http://www.zooburza.eu/sk/ je to správne miesto.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 12 Priemer: 2.7]
Posledné komentáre
  1. andrej

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *