Rozhodli ste sa chovať činčilu? Tu je niekoľko rád pre začiatočníkov

Ak vás očarila krása činčily natoľko, že ste sa rozhodli ju chovať, budete si musieť najskôr všetko pripraviť. Poradíme vám, ako na to.

Na čo myslieť pred kúpou

Chov činčily nie je veľmi náročný. No pred kúpou je aj tak potrebné zamyslieť sa nad tým, či budete mať dostatok času na starostlivosť o ňu. Vopred si premyslite aj to, kto sa o činčilu postará v čase vašej neprítomnosti. Toto zvieratko sa v priemere dožíva 8 – 12 rokov. Je preto dôležité, aby ste vzali do úvahy aj vaše životné plány.

Ďalej si budete musieť vybrať konkrétny druh. Líšia sa najmä farbou. Najbežnejšia je šedá. Šedé činčily sú tiež najlacnejšie. Okrem toho môže byť toto zvieratko čierne alebo béžové.

Kde kúpiť

Činčilu kúpite v špecializovanej predajni ale tiež cez internet. Inzercia zvierat na inzertných portáloch vám pomôže kúpiť vášho nového domáceho miláčika lacnejšie. Okrem činčíl si tu môžete vybrať aj iné zvieratá. Nájdete tu inzeráty na predaj psov, mačiek, škrečkov, plazov, vtákov ale tiež koní a hospodárskych zvierat.

Potreby pre hlodavce

Pre činčilu si budete musieť zadovážiť niekoľko dôležitých vecí. Potreby pre hlodavce nakúpite, podobne ako pre iné zvieratá, v chovateľských potrebách. Ak chcete ušetriť kúpou už používaných potrieb, najvhodnejšie je prezrieť si inzeráty s touto ponukou.

Pre činčilu budete potrebovať:

  • Klietku – musí byť dostatočne priestranná. Činčily radi lozia a zdolávajú prekážky. Preto je pre ne vhodná vyššia klietka s viacerými poschodiami. Klietku umiestnite na miesto, kde nebude vystavená priamemu slnku ani prievanu.
  • Domček – činčila potrebuje miesto, kde sa bude môcť schovať a nerušene si pospať. Domček je preto pre ňu veľmi dôležitý.
  • Misku na krmivo a napájačku.
  • Krmivo.

Keď budete mať všetko pripravené, môžete si konečne činčilu doniesť domov.

Hlodavce na predaj

Ak sa stane, že budete musieť z nejakého dôvodu činčilu predať, môžete tak urobiť pomocou bezplatnej inzercie. Napríklad na webovej stránke inzercia.sk. Hlodavce na predaj si tu v ich samostatnej kategórii, nájde veľa záujemcov. Inzerát vytvárajte pozorne. Do popisu uveďte všetky dôležité informácie ako druh, vek a povaha vašej činčily. Ponúknite aj možnosť získať ďalšie informácie cez telefón. Aby sa kupujúci mohol spýtať na všetky detaily, ktoré by ho zaujímali. Nezabudnite na kvalitnú fotografiu. Dôležité je, aby bola ostrá. Vďaka tomu si záujemcovia budú môcť vaše zvieratko dobre obzrieť. Spolu s činčilou tu môžete predať aj klietku a iné potreby, ktoré ste pre ňu nakúpili. Cenu uvádzajte v rozumnom rozpätí, aby kupujúceho neodradila.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *