Chovné zariadenie pre činčily

Chovné zariadenie pre činčilu

Činčila si tak ako iné hlodavce počas života, obrusuje hlodaním svoje zuby. Mali by sme to vziať do úvahy aj pri výbere chovného zariadenia, niektoré časti zariadenia a doplnkov môžu byť prirodzenou činnosťou hlodavca znehodnotené. Povrchová úprava zariadení by mala byť pre zvieratá zdravotne nezávadná a netoxická.

Mnohí chovatelia držia svoje zvieratá v akváriách a teráriách. Tento druh chovných zariadení má svoje klady v tom, že zvieratá z neho neznečisťujú okolie podstielkou, ľahšie sa udržiava poriadok v ich okolí. Nevýhody spočívajú vo vnútorných klimatických podmienkach, nie sú dobre vetrateľné a udržiava sa v nich vlhkosť v ktorej sa darí plesniam. Na chov činčíl sa vo všeobecnosti neodporúčajú.

V súčasnosti sú veľmi rozšírené rôzne druhy klietok. Pre chov činčily ako domáceho spoločníka je vhodná klietka o rozmeroch 100 x 60 x 60 cm. Vhodné typy sa dajú zakúpiť v chovateľských obchodoch. Vo vyššej klietke je možné nainštalovať poschodia, zvieratá touto jednoduchou úpravou získajú viac životného priestoru. Vo veľkochovoch je na dne klietky rošt, uľahčujúci udržiavanie hygieny chovu, avšak v domácich podmienkach nie je najvhodnejším riešením, môže spôsobovať úrazy končatín zvierat.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 14 Priemer: 2.8]
Posledné komentáre
  1. jozef

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *